Access Bars Kezelés

zhivar.org

Kossuth Lajos Hangja - Milyen Volt Kossuth Hangja? És Leniné? » Múlt-Kor Történelmi Magazin » Hírek

2014. augusztus 6. 14:12 Az idős Kossuth Lajos gyönyörűen beszélt magyarul, Theodore Roosevelt búgó hangon adta elő kampánybeszédét, Robert Capa utánozhatatlan akcentussal ejtette ki melankolikus szavait. De vajon milyen volt Lenin, Edison vagy a déli-sarki expedícióját taglaló Shackleton beszéde? Összeállításunkban olyan történelmi személyeket mutatunk be, akiknek a hangját még a technika hőskorában rögzítették. Theodore Roosevelt kampánybeszéde Az Egyesült Államok 1901 és 1909 között hivatalban lévő 26. elnöke, az 1906-ban béke Nobel-díjat kapó Theodore Roosevelt második elnökségi ciklusa végén nem jelöltette újra magát az 1909. évi elnökválasztáson, hanem néhány évre visszavonult. Ezen időszak alatt járt afrikai vadászaton, találkozott a német császárral, de még Magyarországon is megfordult. Mivel elégedetlen volt utóda, William Howard Taft elnök politikájával, Roosevelt "bejelentkezett" az 1913-as elnökválasztásra. A Republikánus Párt azonban nem őt, hanem a hivatalban lévő Taftot támogatta, így Roosevelt a Progresszív Republikánus Szövetség elnökjelöltje lett.

  1. Mix Online - Kossuth hangja - Nyomtatható változat
  2. Statue

Mix Online - Kossuth hangja - Nyomtatható változat

Mivel a rendkívül sérülékeny, átlagosan 30-40 lejátszásra »hitelesített« viaszhengereket több százszor is leforgatták, erősen megrongálódtak, ráadásul a három hengerből egy 1919-ben el is veszett. A fennmaradt kettőből az egyik törött, a másik repedt állapotban került be 1932 végén, 1933 elején a Magyar Nemzeti Múzeumba Felner Károly ajándékaként, a Pesti Hírlap szerkesztősége közvetítésével, egyéb Kossuth-ereklyékkel együtt.

  1. Kipállás elleni kremlin
  2. Vizes porszívó fej green
  3. Kossuth lajos hangja utca
  4. A dzsungel könyve
  5. Kossuth lajos hangja teljes film
  6. Kisbabát vár Rácz Gergő és párja
  7. Kossuth hangja

Kossuth Lajos idegenkedett az új technológiától, de némi leleménnyel sikerült rávenni arra, hogy fonográfhengereken örökítsék meg beszédét. Különös idővonalon halad a történelem. A jelenből nézve azt hisszük, minden, amit magunk mögött hagytunk, az a múlt. Miközben az onnan eredő emlékek határozzák meg napjaink perceit, óráit. Az elmúlt évek és évszázadok pedig itt ülnek a nyakunkon. Vessünk például egy pillantást a következő videóra. Szinte hihetetlen, hogy a felvételen maga Görgei Artúr (más iratban Görgey Arthur), az 1848–1849-es forradalom és szabadságharc legendás honvédtábornoka látható. A történelemkönyvekben csupán festményekkel illusztrálják, idealizált művészi környezetben ábrázolják csata közben, vitázva Kossuth Lajossal, vagy éppen délceg tábornokként feszít a lapokon. Az 1908-ban forgatott hangtalan filmecskén mégis valóságában, igaz, már aggastyánként figyelhetjük meg mozgását. Lám, a történelem idővonalán mégsem távoli a múlt. Ebből a felvételből semmi nem derül ki abból, hogy az amúgy vegyész végzettségű Görgei Artúr a szabadságharc után sokáig száműzetésben, osztrák rendőri felügyelet alatt élt, haza csak a kiegyezést (1867) követően térhetett, öregkori napjait állami nyugdíjból élte.

Statue

Ha egyáltalán. Fotó: -a- hirdetés 24 óra hírei - 700 menekültet fogadtak a fővárosban Kábítószer-kereskedőt fogtak Győrben Húsvét - Maradék nélkül Tiszta Hawaii" A Biodóm sorsa bizonytalan Már a Bundesliga is kiverte a biztosítékot az orosz tévében

Régen elfeledett korongkincsre bukkantam nosztalgiázásra ritkán késztető, terjedelmes fekete koronggyűjteményemben. Éppen negyven éve került vinyl lemezre, közkeletűbb, de téves nevén bakelitre Kossuth Lajos hangja. Ez a negyvenötös fordulatszámú EP került most megint elő lemezeim újbóli leporolása, rendezgetése közben. A Hungaroton gondozásában megjelent csillogó lemezke Kossuth 1890. október 20-án Torinóban elmondott beszédének egyik részletét tartalmazza. Különös élmény meghallgatni ezt a hatvannégy másodperces beszédrészletet, amelyet a torinói remete négy évvel a halála előtt, 1890. szeptember huszadikán mondott el az aradi vértanúk emlékművének október hatodikai leleplezése előtt. A fonográfhengeren rögzített beszédet turini, azaz torinói otthonában rögzítették és az aradi vértanúk napján játszották le az emlékműnél. Ezt a hangkülönlegességet 1977-ben találta meg és tette nyilvánosan elérhetővé Hegyi-Füstös István református lelkipásztor, rádiós író és szerkesztő. A hatvannégy másodperces felvétel azért is unikum, mert Kossuth személyében a legkorábban született magyar emberről is szó van, akinek a hangja megőrződött az utókornak.

Az 1912. évben így három jelölt kampányolt: a republikánus színekben induló Taft, a demokraták által támogatott Woodrow Wilson, valamint Roosevelt, aki az "Új nacionalizmus" nevű programjában a munkakörülmények javítását, valamint jövedelemadót ígért választóinak. Az alább hallható beszédet 1912. augusztus 6-án egy chicagói rendezvényen mondta el. Érdekesség, hogy két hónappal később, 1912. október 14-én egy másik politikai kampánygyűlésen merényletet követtek el ellene. Bár a lövés közvetlen közelről érte, csak izomsérülést okozott, s a kitartó politikus sebesülten is megtartotta több mint egyórás beszédét, mielőtt kórházba vitték. 1913-ban végül nem ő, hanem Wilson költözhetett be a Fehér Házba. A beszéd így kezdődik: "Azért léteznek politikai pártok, hogy megóvják a felelős kormányt és hogy végrehajtsák a nép akaratát. A két nagy régi párt honatyái közül sokan azonban ezt elfeledték. Ahelyett, hogy az általános jólétért tettek volna, a korrupció eszközeivé váltak... " Kossuth Lajos "aradi szónoklata" Robert Capa a rádióban Lenin feltüzelő beszédei Edison, a "hasbeszélő" Ernest Shackleton, a felfedező Olvasta már a Múlt-kor történelmi magazin legújabb számát?

Főoldal | Vélemény Régen elfeledett korongkincsre bukkantam nosztalgiázásra ritkán késztető, terjedelmes fekete koronggyűjteményemben. Éppen negyven éve került vinyl lemezre, közkeletűbb, de téves nevén bakelitre Kossuth Lajos hangja. Ez a negyvenötös fordulatszámú EP került most megint elő lemezeim újbóli leporolása, rendezgetése közben. A Hungaroton gondozásában megjelent csillogó lemezke Kossuth 1890. október 20-án Torinóban elmondott beszédének egyik részletét tartalmazza. Különös élmény meghallgatni ezt a hatvannégy másodperces beszédrészletet, amelyet a torinói remete négy évvel a halála előtt, 1890. szeptember huszadikán mondott el az aradi vértanúk emlékművének október hatodikai leleplezése előtt. A fonográfhengeren rögzített beszédet turini, azaz torinói otthonában rögzítették és az aradi vértanúk napján játszották le az emlékműnél. Ezt a hangkülönlegességet 1977-ben találta meg és tette nyilvánosan elérhetővé Hegyi-Füstös István református lelkipásztor, rádiós író és szerkesztő.

  1. 0 36 kg gyerekülés biciklire