Access Bars Kezelés

zhivar.org

Forma 1 Kerékcsere Rekord — Forma 1 Kerékcsere Record D'audience

Ez a cikk több mint 1 éve frissült utoljára. A benne lévő információk elavultak lehetnek. 2019. júl 29. 15:50 Újra megdőlt a leggyorsabb kerékcsere világrekordja /Fotó: AFP Nincs két hete, hogy a Red Bull Forma-1-es csapata világrekord gyorsasággal cserélt kereket, mos tovább javítottak az őrületes időeredményen. A Brit Nagydíjon elért 1, 91 másodperces rekordidő után most Németországban döntötte meg a Red Bull a saját rekordját. Az időből még 3 századmásodpercet sikerült lecsípnie a csapatnak, így 1, 88 másodperc a jelenlegi rekord. Ezúttal nem Pierre Gasly autójához fűződik a bravúr, hanem a futamgyőztes Max Verstappenéhez. Forma–1 világrekord F1 verseny Max Verstappen

Világrekord: Íme a Forma-1 eddigi leggyorsabb kerékcseréje! - F1VILÁG.HU

Csakhogy ezek olyan gyorsak, hogy szabad szemmel szinte már alig láthatóak. 2009-ben, a kerékcserék szempontjából még boldog békeidőnek számító évben a Ferrari volt a leggyorsabb, 3, 3 másodperc alatt cserélték le a négy kereket. Ezt 2010-ben a Mercedes 2, 9 másodpercre javította, 2011-ben és 2012-ben pedig a McLarené volt a legrövidebb kerékcsere: mindössze 2, 4, illetve 2, 31 másodpercig tartott. A kerékcserék átlagos ideje pedig majdnem egy teljes másodpercet rövidült ez alatt a három év alatt. A háromból. A szempillantás alatt végbemenő kerékcserékhez persze nem pont olyan kerékkulcsokat használnak, mint ami egy Suzuki Swifthez jár gyári tartozékként. A versenyautókat húsz ember és könyörtelen csúcstechnika várja a boxok előtt. A csavarkompresszorok több tonnányi forgatónyomaték kifejtésére képesek, a csapatok saját fejlesztésű emelőinek ára pedig állítólag az imént említett kisautóéval vetekszik. Az egyes istállók különböző munkamegosztás szerint és részben eltérő létszámmal dolgoznak.

Míg a Mercedesnél tizenkilencen vesznek részt a kerékcserékben, a Ferrarinál 24 fő a csapat létszáma. A kiállásokat az utolsó legapróbb mozdulatig alaposan begyakorolják. A Mercedes boxcsapata csütörtök este, valamint péntek, szombat és vasárnap délelőtt is tart kerékcsere edzést minden versenyhétvégén, alkalmanként 30 kerékcserét végrehajtva. Az nettó egy perc, rossz esetben másfél. A klasszikus "nyalókás ember" helyett már egyre többen elektronikus rendszert alkalmaznak a versenyzők irányítására. Ezeknél általában valamilyen fény jelzi, ha mind a négy kerék a helyére került. A Ferrari mérései szerint csak ezzel három tizedet lehet spórolni. De hogy mennyire kiélezett a küzdelem, azt jól mutatja, hogy a Force India például néhány milliméterrel rövidebb kerékcsavarokat is bevetett az állási idő csökkentésére. A kerékcserék idejének egyébként nincs hivatalos mérése, az adatokat a csapatok mérik maguknak. És az ellenfeleiknek. Az állási időnek a tévéfelvételek aprólékos kielemzésével történő pontos meghatározása nem is olyan egyszerű.

Eleinte ez sem volt elég, hiszen a Williams az idén is nagyon gyors a bokszmunka terén, de a Red Bull egyelőre visszaszerezte a dicsőséget. Pont a hétvégén merült fel, hogy Jean Todt, az FIA elnöke ismét megkísérelheti a tankolások újbóli bevezetését, ami egycsapásra véget vetne a csapatok rivalizálásának a kerékcserék terén, mivel a tankolások esetén a feltöltés mértéke határozza meg a bokszkiállás időtartamát, ami mindenképpen hosszabb lesz a négy kerék lecseréléséhez szükséges időnél. Viszont, ha ez így is alakul, változás akkor sem lesz a 2021-es szezonig, így az idén és jövőre még biztosan versenyezhetnek a szerelők az ügyesség terén. Bottas pole köre Silverstone-ban Miközben a Red Bull a kerékcserék, a Mercedes az időmérős eredmények terén döntötte meg a saját rekordját, mivel a 64. alkalommal is kisajátították az első rajtsort, így saját korábbi csúcsukat múlták felül. Ennél érdekesebb, hogy Valtteri Bottas mindössze 0, 006 másodperces előnnyel győzte le csapattársát, Lewis Hamiltont az 5891 méteres pályán.

Forma 1 kerékcsere record store day

forma 1 kerékcsere rekord 2016

Hihetetlen tempóban dolgoznak a Red Bull Racing szerelői az elmúlt időben: azok után, hogy a Brit Nagydíjon megdöntötték a kerékcsere világrekordját, két héttel később, a vasárnapi Német Nagydíjon pedig még tovább javították saját csúcsukat, amikor 1, 88 másodperc alatt cserélték le Max Verstappen kerekeit az esőben. A két héttel ezelőtti rekord 1, 91 másodperc volt, tehát a Red Bull szerelői 3 századmásodpercet javultak az eltelt idő alatt. Pusztán statisztikailag nézve persze jó esély volt egy újabb csúcsra, hiszen döbbenetes számú, 78 kerékcserét hozott a kaotikus Német Nagydíj – összehasonlításképp, két héttel korábban, Silverstone-ban összesen 29 kerékcsere volt csak.

Nincs két hete, hogy a Red Bull Forma-1-es csapata világrekordot jelentő 1, 91 másodperces kerékcseréjével világrekordot döntött a leggyorsabb kerékcserével. Az istálló lendülete azonban nem akar veszni, ugyanis a Brit Nagydíj után Németországban tovább javítottak az őrületes számon. Három századmásodpercet sikerült még lecsípnie saját rekordjából a Red Bullosoknak, ezúttal nem Pierre Gasly autójához fűződik a bravúr, hanem a futamgyőztes Max Verstappenéhez. Incredible! Another new pit stop world record! Well done, @redbullracing! #GermanGP #DHLF1 #F1 #MomentsThatDeliver ➡️All pit stop times from Hockenheim: — DHL_Motorsports (@DHL_Motorsports) July 29, 2019 A száguldó cirkusz egyébként éppen a Magyarországra látogat majd hétvégén, ha tartja a sorozatot az istálló, akár a Hungaroringen is világcsúcsot láthat a publikum. Kiemelt kép: Mark Thompson/Getty Images

  • Forma 1 kerékcsere rekord full
  • Gyorsabban cserélt kereket a Mercedes, mint hittük
  • Telex: Emberfeletti sebességet gyanít az F1, kicsit odavágnak a kerékcseréknek

Forma 1 kerékcsere record du monde

forma 1 kerékcsere rekord pdf

Horner hozzátette, hogy a 2022-es Forma-1-es autók súlya, amely 798 kg lesz, amennyiben a tesztek tapasztalatai után a 3kg-os növelést ratifikálja a Motorsport Világtanács, a pilóták dolgát is megnehezíti. "Óriásiak ezek az autók, különösen a lassú kanyarokban úgy viselkednek, mint egy hajó. 50 kilóval nehezebbek, mint a tavalyiak. A nagy sebességű kanyarokban még így is gyorsabbak, mint az előzőek, az igazán nagy különbséget a lassú kanyarok jelentik – és itt lehet majd igazán sok időt nyerni. "

forma 1 kerékcsere rekord radom

Végül nem lett igazuk, de az igazán mellbevágó az, hogy miért nem. Bár mindkét csapat a fent már említett, a kerekek megállásától a zöld lámpa kigyulladásáig eltelt időt méri, az időméréshez nem ugyanannak a kamerának a képeit veszik alapul. Míg a Mercedes a nemzetközi tévéadások képéből dolgozik, addig a Ferrari a saját boxállványán lévő kamera által rögzített videót veszi alapul. Ezek az elsősorban a kerékcserék ellenőrzésére és az esetleges hibák azonosítására szolgáló kamerák pedig a szakértők szerint nem teljesen megbízhatóak, előfordulhat, hogy alkalmanként gyorsabban követik rajtuk egymást a képek. A nemzetközi televíziós jel alapján mindenesetre 2, 11 másodpercig tartott az említett Alonso-féle kerékcsere. Bár 2013-ban az abszolút leggyorsabbak versenyébe nem tudott beleszólni, átlagban mégis a Ferrari teljesítette leggyorsabban a kerékcseréket: 19 futam 89 kiállásának átlaga 2, 78 másodperc lett az olasz csapatnál, ami így legyőzte a 2, 95 másodperces átlagot teljesítő Mercedest és a 2, 96-os átlagot futó Red Bullt.